Engedélyezési terv gépész fejezet:
A kivitelezési dokumentációnak két formája ismeretes:
– egyszerűsített kivitelezési dokumentáció,
– teljes körű kivitelezési dokumentáció.
A családi házak többsége esetén a kivitelezés az első fajtával is elindulhat (a hatóság ebből is el tudja/tudta dönteni az építési előírásoknak való megfelelést)
Az egyszerűsített kivitelezési dokumentáció
– építési engedélyezési dokumentációból (ennek alapvető része az 1:100-as „engedélyes terv”, az maga csekély kirajzoltságú alaprajzi és nézet rajzaival),
– költségvetési kiírásból, és
– biztonsági és egészségvédelmi tervből áll.
– Szükség esetén szakági (tartószerkezeti, épületgépészeti, épületvillamossági) kiviteli terveket is kell készíteni.
Fűtési rendszerek tervezése:
Az elmúlt években változott a megszokott tervezési sorrend. A bevett módszer hogy az építész és az építtető megálmodta a házat és utána jöttek a szakági tervezők. A mai trend , hogy a gépész energetikailag megtervezi a házat megadja a tájolást a rétegrendet és a nyílászárók méreteit. Ezáltal optimalizálva van az energia felhasználás illetve a helyiségek hűtése fűtése. Ez azért fontos mert egy passzív háznál az hőszükségelet 3-4 kW. A mai előírások alapján egy 100m2 ház hőszükséglete 9-12 kW.
Víz csatorna tervezés
Sokan mondják, hogy nem fontos mert megcsinálja a mester ember. Akkor szokott gond lenni ha a mester lefelejt véletlenül egy padlóösszefolyót vagy egy mosógép kiállást. Ekkor szembesül az ember, hogy miért spóroltam pár 10 ezer forintot most verhetem le a csempét vagy nézhetem a földön fekvő vízvezetéket míg nem lesz megint felújítás. Véleményünk szerint ha nem is készül terv egy egyeztetés során a építész rajzra be lehet rajzolni milyen szerelvény padlóösszefolyó, szaniter hol legyen.
Építési engedély
Fűtési rendszerek tervezése
Vízellátás csatornázási terv